eTwinning Projesi “HİKAYE YAZMA”

Okulumuzun tüm paydaşları ile (öğretmen, veli ve öğrenci) hikayeler oluşturup oluşturulan hikayeleri seslendirip videoya alınmasını isteyeceğiz. Aylık bunları toplayıp değerlendirmeyi ve yıl sonunda da bir e-kitap ve hikaye kitabı olarak ortaya çıkarmayı planlıyoruz. Hikayelerin konusu yaşanmış hayatlardan alıntı olabilir.

Proje ile öncelikle öğrencilerimizin kendilerini ifade etmelerini, öğrencilerin hayal dünyalarının ötesine gidip onları yazıya dökmelerini, öğrencinin idol aldığı kişinin paylaşımlarını, hayat hikayelerini takip ederek kendilerine rehber bulmalarını, çevrelerindeki farklı kültürleri tanırken kültürlerarası iletişimi de sağlamak, yurt dışından ortaklarımızın paylaşımları sayesinde öğrencilerimizin ufkunda farklı bir pencere açmak hedeflenmektedir.

Proje çalışma planı şu şekilde olacak: Öncelikle bu projede görev alacak okul öğretmenleri ve öğrencilerden bir ekip oluşturulacak. İlk haftasında okulumuzda bir ekip kurduktan sonra 2. hafta diğer okul ortaklarımız ile bilgi alışverişinde bulunacağımız bir platformda buluşmak. 3. haftasında tüm ortaklarımızın elinde olan verilerini paylaşabileceği sosyal medya mecralarını belirleyip ortak hesaplar açılacak. Ortaklarımız ile 2 haftada bir çalışma programı hazırlayıp her ayın sonunda getirilen ürünleri değerlendirilecek. Her ay her okulun en az 2 hikaye ortaya koyması ve tasnif edilmesi istenecektir. Yıl sonunda ortaya konan ürünlerin tasnif ve dizilim çalışmaları yapıldıktan sonra hikaye kitabı olarak çıkartılması sağlanacaktır.

Proje sonucunda öğrencilerimizin toplum içerisinde kendilerini daha rahat ifade etmeleri, kişilerin zihin dünyalarını yazıya dökmelerinin önünü açmaları, ortak bir ekiple çalışmayı öğrenmeleri, hayatta sorumluluk almanın önemini kavramları beklenmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*