eTwinning Projesi: “Breathe With Art”

“Breathe With Art” eTwinning projesi,  Esenler Engin Can Güre İlkokulu Sınıf Öğretmeni Zeynep ÇINAR (proje kurucusu) ile Mersin Davultepe Belediyesi İlkokulu Sınıf Öğretmeni Burcu SIRMALI (Proje Koordinatörü) tarafından  kurulmuştur.

Türkiye’den İstanbul, Mersin, Ankara, Malatya, Balıkesir ve  Osmaniye illeri ile Romanya, Arnavutluk ve Ürdün ülkelerinden ortak okullarla yürütülmektedir.

“Sanatla Nefes Al” projesi ile Covid19 salgını sırasında uzaktan eğitim yapmak zorunda kalan 6-11 yaş arası öğrencilerin farklı sanat dalları ile tanışmaları ve bu zor günleri hem fiziksel hem de ruhsal olarak sağlıklı bir şekilde geçirmeleri planlanıyor. Ayrıca geri dönüşümün öneminin farkına varmaları ve sürece katkı sağlamaları hedeflenmektedir.

Proje süresince velilerden de etkinliklere katılarak çocuklarıyla birlikte eğlenceli ve verimli zaman geçirmeleri isteniyor. İnternetin güvenli kullanımı ile ilgili hem öğrencilerin hem de ebeveynlerin dikkatinin çekilerek bu konuda farkındalık oluşturmak da hedeflenmektedir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*