İyep Görüş Yazıları

? Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin haftada 40 saatten fazla ders okutamayacaklarına ilişkin herhangi bir düzenleme bulunmadığı ; Resmi yazı için TIKLAYINIZ

?Rutin müfredat kapsamında okuttukları haftada 30 saatlik ders görevlerinin yanında haftada 10 saat ilkokullarda yetiştirme programı kapsamında ders okutan ilgili sınıf öğretmenlerinin, okuma yazma kursu ile evde eğitim hizmetleri kapsamında haftada 8 saat daha ders okutmalarının mümkün bulunmadığı ; Resmi yazı için TIKLAYINIZ.

? Ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilenlerin haftada en fazla 30 saate kadar ders okutabilmeleri mümkün olduğundan; bu konumda olanlardan normal müfredat kapsamında haftada 30 saat ders okutanlara, ilkokullarda yetiştirme programı kapsamında ayrıca ders görevi verilebilmesi mümkün bulunmadığı ; Resmi yazı için TIKLAYINIZ.

? Normal müfredat kapsamında haftada 30 saat ders okutmak durumunda olan ilgililerin

, ilkokullarda yetiştirme programı (İYEP) kapsamında haftada 10 saate, ek ders yönetmeliği 9’uncu maddesi kapsamında ise destek eğitim odasında haftada 8 saate kadar daha ders okutarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılmasının mümkün bulunduğu ; Resmi yazı için TIKLAYINIZ.

? Eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin, kar yağışı nedeniyle eğitim kurumlarının tatil edildiği ders yılı içerisindeki iş günlerinde fiilen yerine getiremedikleri destek eğitim odasındaki ders görevleri ile İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) kapsamındaki ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılmaları gerektiği ; Resmi yazı için TIKLAYINIZ

? Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin kar yağışı nedeniyle eğitim kurumlarının tatil edildiği iş günlerinde, kendilerine verilmiş ders görevi varsa, (İlkokullarda Yetiştirme Programı dâhil, ders dışı eğitim çalışmaları ile nöbet görevi hariç) bu ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılmaları gerektiği ; Resmi yazı için TIKLAYINIZ.

? İlkokullarda Yetiştirme Programında görev alan öğretmenlere fiilen görev yapılan her ay için 0,5 ek hizmet puanı verilmesi talebinin Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce uygun görüldüğü ; Resmi Yazı için TIKLAYINIZ.

? Eğitim Kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerin, eğitim öğretime ara verilen iş günlerini takip eden cumartesi ve pazar günlerinde destekleme ve yetiştirme kursu, ilkokullarda yetiştirme programı (İYEP), evde eğitim ile destek eğitim odasında fiilen görev yapmaları halinde bu görevler için ek ders ücretinden yararlandırılmaları mümkün olup bu günlerde (cumartesi ve pazar) ders görevi fiilen yerine getiremeyenlerin ek ders ücretinden yararlandırılmalarının mümkün bulunmadığı ; Resmi yazı için TIKLAYINIZ.

? Aylık ve ek ders ücreti karşılığında fiilen okuttukları dersler bakımından herhangi bir ayrıma gidilmeksizin (İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) ve evde eğitim kapsamında okutulan dersler de dahil) ve haftada 3 saati geçmemek şartıyla, fiilen okuttukları derslerin hazırlık ve planlama görevi karşılığı ek ders ücretlerinin hesabında dikkate alınması gerektiği, fiilen okutulan ders kapsamında bulunmayan ders dışı eğitim çalışmalarının ise hazırlık ve planlama görevi karşılığı ek ders ücretinin hesabında dikkate alınmasının mümkün bulunmadığı ; Resmi Yazı İçin TIKLAYINIZ.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*