Okul Öncesi Öğretmenleri ve Rehber Öğretmenler Drama Dersini Okutabilir (mi?)

Öğretmen olarak atanmaya esas alanlar, her bir alan öğretmenliği için mezun olunacak yükseköğretim programı ile öğretmenliğe atananların alan ve yan alanlarına göre aylıkları karşılığında okutacakları dersler Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca belirtilmiştir.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20/02/2014 tarihli ve 9 sayılı kurul kararı eki çizelgenin “Bazı Derslerin Hangi Alan Öğretmenleri Tarafından Okutulacağına İlişkin Açıklamalar” kısmında drama dersi ile ilgili açıklama yapılmıştır.

Drama dersi ile ilgili “Drama: Öncelikle; üniversitelerin “Drama”, “Oyunculuk”, “Drama ve Oyunculuk” bölümü mezunu olan öğretmenler olmak üzere, lisans veya lisansüstü öğrenimleri sırasında Drama dersi aldığını belgelendirenler ile içeriği ve süresi Bakanlıkça belirlenen eğitimleri tamamlayarak sertifika alan öğretmenler tarafından okutulur.” hükmüne yer verilmiştir.

Lisans veya lisansüstü öğrenimleri sırasında Drama dersi aldığını belgelendiren Okul Öncesi Öğretmenlerinin “Drama” dersine girmesinde bir sakınca bulunmadığına dair görüş yazısı için TIKLAYINIZ.

Talim ve Terbiye Kurulu tarafından belirlenen belgelere sahip Rehberlik Öğretmeninin “Drama” dersini okutmasında herhangi bir sakınca olmadığına dair görüş yazısı için TIKLAYINIZ.

Öğretmenlik Alanları

online-pharmacy-uk.com

, Atama ve Ders Okutma Esaslarına ait çizelge için TIKLAYINIZ.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*