İlkokul ve Ortaokullarda Hangi Dersten Kaç Sınav Yapılacak?

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin “Ölçme ve değerlendirmenin niteliği ve sayısı” başlıklı bölümünde yer alan 22. maddesinde yapılacak sınav sayısı ile verilecek ders ve etkinliklere katılım puan sayısı açıklanmıştır.

?İlkokul Sınav,Ders Etkinliklerine Katılım Sayısı ve Açıklamalar Tablosu?
?Ortaokul Sınav,Ders Etkinliklerine Katılım Sayısı ve Açıklamalar Tablosu ?

İLKOKUL 1, 2 ve 3 üncü SINIFLARDA ÖĞRENCİLERİN BAŞARISI

İlkokul 1, 2 ve 3 üncü sınıflarda öğrencilerin başarısı; gelişim düzeyleri dikkate alınarak öğretmen rehberliğinde gerçekleştirilen ders etkinliklerine katılımları ile öğretim programlarında belirtilen ölçme ve değerlendirme ilkelerine göre tespit edilir. Karnede “çok iyi”, “iyi” ve “geliştirilmeli” şeklinde gösterilir.

Okul Öncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği

SINAV SAYISI

“4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda her dersten bir dönemde iki sınav yapılır. Sınavların zamanı, en az bir hafta önceden öğrencilere duyurulur. Bir sınıfta/şubede bir günde yapılacak sınav sayısı ikiyi, her bir sınav süresi ise bir ders saatini geçemez.”

Okul Öncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği

DERS ETKİNLİKLERİNE KATILIM PUAN SAYISI

“Öğrencilere her dönemde her bir dersin haftalık ders saati sayısı 2 ve daha az olanlara 2, haftalık ders saati sayısı 2 den fazla olanlara ise 3 defa ders etkinliklerine katılım puanı verilir.”

Okul Öncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği

PROJE NOTU

Ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında öğrencilere ders yılında istedikleri ders veya derslerden bireysel ya da grup çalışması şeklinde öğretmen rehberliğinde en az bir proje hazırlatılır. Projeler verildikleri dönemde değerlendirilir. Proje vermeyen öğrencinin proje notu sıfır olarak değerlendirilir.

Okul Öncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği

buy cheap kamagra online

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*