e-Kurs Modülü Kurs Kapatma Onay İşlemleri Nasıl Yapılır?

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler gereği, her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarının tatil süreleri 30 Nisan’a kadar uzatılmıştı.

e-Kurs Modülü Kurs Kapatma Onay İşlemlerini İndirmek İçin Tıklayınız.

Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 8 ’inci maddesi kapsamında yapılmak durumunda olan ilave ek ders görevleri, destekleme ve yetiştirme kursları, ilkokullarda yetiştirme programları, evde eğitim hizmetleri, destek eğitim odası uygulamaları, öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri, planlama ve bakım-onarım görevi, işletmelerde meslek eğitimi, belleticilik görevi, ders dışı eğitim çalışmaları, hizmet içi eğitim, kurul ve komisyon üyeliği ve benzeri eğitim faaliyetleri ile tam gün tam yıl eğitim, ikili öğretim) uygulamaları, 28 Mart 2020 tarihinden itibaren 2020-2021 öğretim yılının başladığı 1 Eylül 2020 tarihine kadar durdurulmuştur.

Durdurulan eğitim faaliyetlerinden biri olan Destekleme ve Yetiştirme Kursları Eylül ayında e-kurs modülü üzerinden planlanmıştı. Eğitim faaliyetlerinin durdurulmasının ardından okul müdürlükleri tarafından e-kurs modülü üzerinden kursların kapatılması, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından kurs kapatma onayı verilmesi gerekmektedir.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının kapatma onay işlemlerinin nasıl yapılacağını sizler için görsel anlatım eşliğinde açıkladık.

e-Kurs Modülü Kurs Kapatma Onay İşlemlerini İndirmek İçin Tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*