eTwinning Projesi It’s All About “e”

KAYSERİ – Bünyan Karakaya İlkokulu Müdür Yardımcısı Selçuk Şahin ile Osnovna Skola Dr. Franjo Tuđman (Hırvatistan) Okulu öğretmeni Adrijana Leko’nun  kurucu üyeliğini yapmış olduğu ” It’s All About ‘e’! “” adlı eTwinning projesi başarıyla tamamlandı.

Türkiye, Hırvatistan, Portekiz ve Romanya’dan ortakların katılımıyla yürütülen projeden birbirinden güzel çalışmalar gerçekleştirildi.

Öğrencilerin kendi kültürel miraslarını öğrenmeleri

, ülkeler arasındaki sınırları ve mesafeyi kaldırarak dostluk ilişkileri ve kültür kardeşliği kurmaları, öğrencilerin özgüven ve kendilerini ifade etme becerilerini geliştirmeleri, eğitimde web 2 araçları kullanarak kalıcı öğrenme çıktıları elde etmeleri, sanatsal yönlerini keşfedip geliştirmelerinin hedeflendiği projede tüm ortaklar çeşitli temalarda müfredatla entegre pek çok etkinlik gerçekleştirdiler.

ePartners etkinliği ile kendilerini proje arkadaşlarına tanıtan öğrenciler eArts etkinliği ile yaratıcı sanatsal çalışmalar oluşturdular. eMusic etkinliği ile bir müzik aleti çalmaya dair istek duyan öğrenciler, eSafety etkinliği ile siber zorbalık ve güvenli internet kullanımıyla ilgili çalışmalar gerçekleştirdiler. eHeritage etkinliği ile farklı ülkelerin tarihi ve kültürel dokusu, yemekleri, yöresel kıyafetlerini tanıyan öğrenciler, eCitizen etkinliği ile vatandaşlık ve insan hakları bilinci kazandılar. eTechnology etkinliği ile teknoloji okuryazarlığına ilk adımlarını atan öğrenciler, eTwinning etkinliği ile ikili gruplar halinde özgün çalışmalar oluşturdular.

Ortak ve işbirlikçi ürünlerde öğrenciler, bir ekibin parçası olmanın verdiği hazzı yaşadı. Her ay gerçekleşen webinar toplantıları ile ortaklar arası bağlar daima canlı tutuldu. Bir aile ortamının verdiği sıcaklıkla yardımlaşma ve işbirliği içerisinde yürütülen İt’s All About “e”! eTwinning projesi hem öğrencilerde hem de öğretmenlerde kalıcı izler bıraktı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*